Polscy hokeiści bliżej Igrzysk Olimpijskich. Białoruś pokonana

Polscy hokeiści bliżej wyjazdu na pierwsze Igrzyska od 30 lat
Fot:Flickr/EIHC Gdansk

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie pokonała Białoruś 1:0 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Naprzeciw Polaków stanęli faworyzowani Białorusini. Porażka na początek turnieju praktycznie przekreślałaby szansę Biało-czerwonym. Od początku pierwszej tercji to rywale zaczęli dominować, ale kapitalną formę pokazywał John Murray. Polacy zaczęli mieć problemy, kiedy na dwie minuty z boiska wyleciał Mateusz Bryk. W drugiej tercji gra była wyrównana, ale żadna z reprezentacji nie umieściła krążka w bramce rywala.

W trzeciej tercji wydawało się, że gol dla Białorusi jest kwestią sekund. W 15. minucie ostatniej tercji. Polacy wyprowadzili kontrę, dobrze zagrał Alan Łyszczarczyk. Podał jednak pod nogi Filipa Komorskiego, który oddał strzał, po którym krążek wtoczył się do bramki. Polacy wygrali sensacyjnie 1:0. W następnym meczu tego turnieju Polska zagra z faworytem eliminacji, Słowacją. Na koniec turnieju zagramy jeszcze z Austrią. Na Igrzyska pojedzie tylko zwycięzca turnieju.

Źródło: Portal TV Republika