Podopieczni Domu Dziecka u Pierwszej Damy. Rozmawiano m.in. o Euro 2020

Artykuł
Dzieci zostały zaproszone już w maju
Fot. I. Smirnow/KPRP

W maju, podczas spotkania on-line, małżonka prezydenta zaprosiła społeczność nowootwartego Domu Dziecka w Rypinie do odwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, gdy tylko warunki związane z pandemią na to pozwolą. Teraz dzieci z opiekunami oraz wychowankami Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Specjalistyczno-Terapeutycznego spotkali się z Agatą Kornhauser-Dudą w pałacowych ogrodach.

Podopieczni Domu Dziecka przeznaczonego dla 14 młodych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną podczas pierwszego spotkania z małżonką prezydenta opowiadali o swoich nowych pokojach, o podziale obowiązków i współlokatorach. Agata Kornhauser-Duda miała okazję pokazać swoim gościom część Pałacu Prezydenckiego oraz odpowiedzieć na pytania dzieci. W ogrodach wspomniała o historii siedziby głowy państwa oraz jej historycznym kształcie. Pierwotnie w ogrodzie wydzielone były trzy tarasy, z przystanią dla łodzi na najniższym z nich. Obecnie tę część rezydencji od rzeki dzieli ok. 350 metrów.

W trakcie wizyty dzieci usiadły na tarasie, gdzie opowiedziały Pierwszej Damie o swoich zainteresowaniach, codzienności czy planach na wakacje. Młodzież podzieliła się doświadczeniami z czasu nauki zdalnej w szkole branżowej, rozmawiano także o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, a chłopcy mówili o piłkarzach i motoryzacji.

Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama zaprosiła swoich gości do najbardziej znanej części Pałacu Prezydenckiego, sali kolumnowej, w której odbywają się ważne ceremonie i uroczystości, a podczas wizyt głów innych państw zamienia się ona w salę bankietową. Małżonka prezydenta życzyła dzieciom udanego zakończenia roku szkolnego i wspaniale spędzonych wakacji.

Źródło: prezydent.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy