„Podłożyli ładunki w dwóch Tupolewach”. Już jutro w kioskach nowa „Gazeta Polska”

Najnowsze wydanie „Gazety Polskiej” już 22 września
Fot. Twitter/Gazeta Polska

W najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej” (dostępnym od środy 22 września) polecamy m.in. tekst Grzegorza Wierzchołowskiego o najnowszych doniesieniach dotyczących katastrofy smoleńskiej oraz artykuł Piotra Lisiewicza o współpracy Donalda Tuska z Martą Lempart.

Na rejestratorze CVR, czyli „czarnej skrzynce” rejestrującej dźwięki z kokpitu, nagrał się dźwięk eksplozji z Tu-154 – ujawnił Antoni Macierewicz na VII Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, prezentując nagranie z ostatnich sekund lotu. Jak dowiedziała się „GP” – w końcowym raporcie podkomisji smoleńskiej znalazły się także inne przełomowe ustalenia.

Piotr Lisiewicz w tekście „Tusk z Martą Lempart i na rekolekcjach” pisze: „A po bankiecie u Sowy zawsze chodziliśmy na nieszpory – głosił jeden z memów powstałych po tym, jak Donald Tusk w minioną sobotę całował chleb i bronił chrześcijaństwa. Zabawne miotanie się opozycji od ściany do ściany, gdy chodzi o opinie na temat religii i Kościoła, to efekt pułapki, w którą wpędziło ją poparcie dla Strajku Kobiet i Marty Lempart. Z jednej strony jej liderzy przekonani są, że wewnątrzopozycyjną rywalizację wygra ten, kto zagospodaruje antyklerykalną młodzież. Z drugiej – podlizywanie się jej zmniejsza szansę opozycji na wygraną z PiS”.

Efektem ingerencji TSUE w polskie prawo, która rzekomo ma na celu zapewnienie „niezależności” sędziów, może być ich bezkarność. W postanowieniu Trybunału jest bowiem żądanie, aby zawiesić skutki orzeczeń w postępowaniach dyscyplinarnych (na przykład o uchyleniu immunitetu). A przecież zapadały już prawomocne wyroki skazujące w procesach karnych, jak w wypadku sędziego z Wrocławia, który po kieszeniach upychał pendrivy. – To byłby prawniczy armagedon – przyznaje Piotr Falkowski z ID SN” – czytamy w artykule Grzegorza Brońskiego „Złodzieje i gwałciciele będą mogli wydawać wyroki. TSUE chce skasować skutki „dyscyplinarek”

Jacek Liziniewicz i Hubert Kowalski w artykule „Lekarze przeciw podwyżkom dla gorzej zarabiających kolegów” napisali: „W pierwszym tygodniu protestów lekarzy przez „białe miasteczko” przewinęli się m.in. Michał Kołodziejczak, Jerzy Owsiak, Janina Ochojska i wielu polityków opozycji. Przez ten czas protestujący czterokrotnie odrzucili propozycję spotkania z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Lekarze i pielęgniarki po raz kolejny blokują porozumienie. Wcześniej blokowali podwyżki dla niższego personelu medycznego”.

„Jak Putin skorumpował Europę?” to artykuł Piotra Grochmalskiego. „Rosja prowadzi z Europą hybrydową wojnę. Bronią strategiczną, jaką wykorzystuje w niej Putin, jest korupcja. Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, były premier Finlandii Paavo Lipponen, były kanclerz Austrii Wolfgang Schüssel są dziś symbolami skutecznej maszyny korupcyjnej Kremla, która masakruje demokracje europejskie i ośmiesza unijny dyskurs o praworządności. Każdy z nich w spektakularny sposób dał się kupić Putinowi. Do nich dołączają następni – w marcu była szefowa austriackiego MSZ Karin Kneissl, gorąca zwolenniczka Nord Stream 2, weszła w skład Rady Dyrektorów koncernu Rosnieft, gdzie zasiada już Schroeder, a w lipcu były szef francuskiego rządu, François Fillon, został nominowany do zarządu rosyjskiej państwowej firmy Zarubieżnieft. Zajmuje się ona wydobyciem paliw kopalnych w Algierii, na Kubie i w Syrii” – czytamy.

Źródło: Gazeta Polska/YouTube Gazeta Polska VD

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy