„Po stronie Polski!”. Macierewicz: Niepodległość jest granicą, której przekroczyć nie można

Artykuł
Antoni Macierewicz podczas manifestacji
TV Republika

- Dzisiaj nasze hasło to jest niepodległość. O tym pamiętajmy. To zgromadzenie jest początkiem przełomu naszego działania w całej Polsce. Każdy nieść będzie przesłanie o obowiązku obrony wolności Polski, o obowiązku obrony Polskiego Ładu, który budujemy i Konstytucji — powiedział marszałek senior Sejmu RP Antoni Macierewicz podczas manifestacji odbywającej się pod hasłem „Po stronie Polski!” pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie.

- Konstytucje przywołujemy, bo ona jest najwyższym prawem każdego narodu. A Polska jest tym krajem, który pierwszy w Europie ustanowił Konstytucję — podkreślił Macierewicz.

- Chodzi o kształt bytu narodu zapisany w tej Konstytucji. Ci, którzy usiłują narzucić nam prawo zewnętrzne, chcą zniszczyć tożsamość narodu, chcą zniszczyć naszą obywatelską godność. Tę godność, której bronili powstańcy, żołnierze wyklęci i robotnicy. Pamiętamy to. I pamiętamy, kto do nich strzelał — zaznaczył wiceprzewodniczący PiS.

„Nie może być różnych poglądów na niepodległość”

- Szanujemy naszych przeciwników politycznych — dodał i zaznaczył, że można się różnić w wielu sprawach, prawie we wszystkim, ale „nie może być różnych poglądów na niepodległość”. Tacy przeciwnicy „nie są godni tego, byśmy ich traktowali jako Polaków. Są Targowicą” - podkreślił marszałek senior.

- Nie ma kroku w tył. Niepodległość jest granicą, której przekroczyć nie można. O niepodległości dyskutować nie możemy — zaznaczył Macierewicz i dodał, że obrona niepodległości „to jest nasz obowiązek. To jest obowiązek, który musimy przekazać nie tylko dzieciom, ale który musimy przekazać wszystkim obywatelom”.

„Tylko nasze poświęcenie sprawi, że będziemy mieli wolną Ojczyznę”

- Tylko nasze poświęcenie sprawi, że będziemy mieli wolną Ojczyznę. Nasz rząd, bez naszego wsparcia nie będzie mógł skutecznie jej bronić — zauważył Macierewicz.

- Nie jest przypadkiem, że spotykamy się w przeddzień rocznicy Powstania Warszawskiego. W mieście, które poświęciło swoje istnienie dla niepodległości — zaznaczył i dodał, że dzień ten „przypomina o testamencie, jakim było przesłanie powstańców Warszawy, że dla niepodległości można i trzeba poświęcić nawet życie” - podkreślił Antoni Macierewicz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy