„Pilnujmy polski”. Macierewicz: Debata w Sejmie jest absurdalna

Artykuł
Fot. flickr.com/Piotr Drabik

Debata nad wnioskiem o odwołanie ministrów Kamińskiego i Sasina jest „absurdalna” - uważa wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz.

- Skala absurdu i nieuczciwości przerasta wszystko z czym mieliśmy do tej pory do czynienia – powiedział Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski” na antenie TV Republika.

- Zarzuty są związane z próbą wypełnienia przez rząd konstytucyjnego obowiązku zorganizowania wyborów w wyznaczonym terminie w sytuacji pandemii koronawirusa – powiedział gość TV Republika i przypomniał, że podobne wybory – korespondencyjnie – odbyły się w tym samym mniej więcej czasie w Bawarii.

- Ten wysiłek rządu został brutalnie zaatakowany przez NIK, a teraz jest to wykorzystane przez totalną opozycję -podkreślił Macierewicz.

- Opozycja demonstruje, że działa jako reprezentacja Unii Europejskiej. Czy to znaczy, że Unia steruje opozycją, która staje po stronie Putina i atakuje polski rząd za to, że ten stara się przygotować demokratyczne wybory w okresie pandemii? Czy to znaczy, że instytucje UE wolą stać po stronie Putina, niż po stronie państw członkowskich? - pytał Macierewicz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy