„Pilnujmy Polski!”. Macierewicz: Narzucanie prawa jest łamaniem demokracji

Artykuł
Fot. flickr.com/EU2017EE Estonian Presidency

- Jesteśmy obecni w Unii Europejskiej, ale tyko jako państwo niepodległe, jako państwo suwerenne, jako państwo, którego konstytucja stanowi najwyższe prawo – powiedział marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski!” na antenie TV Republika.

Wiceprzewodniczący PiS odniósł się w ten sposób do debaty na temat Polski, która miała miejsce w środę w Parlamencie Europejskim oraz do dzisiejszej uchwały Komitetu Politycznego PiS. Jego zdaniem „jest to, jak słusznie podkreślił prezes Kaczyński, problem demokracji. Ci, którzy tak często mówią o demokracji zapominają, że narzucanie prawa z zewnątrz jest łamaniem demokracji”.

Powrót do fundamentów

- W oświadczeniu jest jasno powiedziane, że Polska, wraz z kilkoma innymi państwami, przedstawią program powrotu do fundamentów Ojców Założycieli, które gwarantują zachowanie warunków do tego, żeby suwerenne państwa mogły się w Unii Europejskiej rozwijać. To są nasze absolutnie konieczne warunki dalszego funkcjonowania w UE – podkreślił Macierewicz.

- Jeśli się narzuca z zewnątrz prawo, to łamie się fundament demokracji. Nie ma na to zgody, nie ma zgody na łamanie niepodległości i suwerenności Polski i innych państw. Nie decydowaliśmy się na wejście do jednolitego państwa niemieckiego, tylko do Unii, kora szanuje suwerenność swoich członków – podkreślił marszałek senior Sejmu.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy