Piłkarski weekend: Lampard strzela z Chelsea. Real gromi. Borussia przegrywa.

Frank Lampard
flickr.com/Ronnie Macdonald/CC BY 2.0

W mijający weekend cała Polska kierowała swój wzrok w kierunku Katowickiego spodka, który z hukiem odleciał po złoty medal dla reprezentacji Polski, jednak amatorzy sportu na przystawkę zostali poczęstowani piłkarskimi rozgrywkami w formacie europejskim. Zobaczmy jak grały największe europejskie potęgi

Premier League

Wielu kibiców musiało wczoraj przecierać oczy. Legenda Londyńskich The Blues, Frank James Lampard Junior, przywdział błękitną koszulkę i w barwach Manchesteru City zagrał przeciw drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho... mało tego... w 85 minucie trafił do bramki Thibaut Courtois i jako pierwszy odebrał punkty nienaruszonej do tej pory ekipe ze Stamford Bridge. o Arsenalu krótko - między 33 a 36 minutą na listę strzelców wpisali się Mesut Ozil, Danny Welbeck i Aly Cissokho, który trafił do swojej bramki. 3:0 dla Kanonierów. Manchester United jest w swoim żywiole. Nie zmienia przykrej dla fanów z Old Traford taktyki polegającej na rozbudzaniu apetety i kończeniu z niczym. Podopieczni Luisa Van Gaala przegrał 5:3 z Leicester. Porażki zanotowały również obie ekipy z Liverpoolu. Everton uległ 3:2 Cristal Palaca, natomiast The Reds przegrali 3:1 z West Hamem. Zgodnie z maksymą "Skoro wszyscy to wszyscy" Tottenham uległ 0:1 West Bromwich Albion.

Primera Divison

Real Madryt nie ma litości dla swoich rywali. We wtorek pokonał 5:1 Fc Basel. W sobotę wieczorem zawodnicy Deportivo La Coruna wiedzieli, że taki wynik powinni brać w ciemno. Drużyna Victora Fernandeza przegrała 2:8. W podobnej sytuacji znaleźli się zawodnicy Levante, którzy ulegli 0:5 Barcelonie. Atletico Madryt wciąż nie może odnaleźć równej formy. Zawodnicy Siemeone zremisowali 2:2 z Celtą Vigo.

Deportivo La Coruna 2:8 Real Madryt

Levante 0:5 FC Barcelona

Atletico Madryt 2:2 Celta Vigo

Bundesliga

Liga Mistrzów odbiła się czkawką nie tylko zespołom z Premier League. Żaden z reprezentantów Niemiec z Lidze Mistrzów nie wygrał swojego spotkania. Bayern Monachium bezbramkowo zremisował z Hamburger SV. Schalke 04 podzielił się punktami z Eintrachtem Frankfurt, natomiast Boruusia Dortumnd oddała całą pulę Mainz 05.

Hamburger SV 0:0 Bayern Monachium

Schalke 04 2:2 Eintracht Frankfurt

Mainz 05 2:0 Borussia Dortmund

Serie A
Na San Siro w legendarnym starciu zmierzyły się AC Milan i Juventus. Spotkanie jakościowo przypominało najlepsze czasy włoskiej Serie A. Juventus grał nieznacznie lepiej i wygrał po bramce Carlosa Teveza.

AC Milan 1:0 Juventus

T-Mobile Ekstraklasa

Legia Warszawa nie ma sobie równych w Polsce. Nawet będąca w dobrej dyspozycji Wisła Kraków nie zdołała urwać punktów drużynie Henninga Berga. Mecz był wyrównany i wynik utrzymujący się do 90 minuty (1:0 po bramce Orlando Sa) wydwał się być sprawiedliwym. W tym momencie w obronie Wisły Kraków nastąpił kataklizm. W 2 minuty Legia strzeliła 2 bramki,  których autorami byli Ondrej Duda i Miroslav Radovic.

Wisła Kraków 0:3 Legia Warszawa