PiS spełnia obietnice. Sejm zajmie się najważniejszym pomysłem Kukiza

Artykuł
Dla Kukiza ustawa antykorupcyjna jest bardzo ważna
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

PiS chce spełnić obietnicę daną Pawłowi Kukizowi. Jutro Sejm ma się zająć jego projektem ustawy antykorupcyjnej. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że posłowie PiS poprą w Sejmie projekty ustaw jego autorstwa.

Dla Kukiza ustawa antykorupcyjna jest bardzo ważna. Ograniczy ona w dużej mierze korupcję w Polsce – zapewniał w Porannej rozmowie w RMF FM. Jego zdaniem, ustawa jest niezbędna i powinna zostać uchwalona w poprzednich kadencjach.

Na palcach jednej ręki można policzyć posłów, których rodzina nie jest zatrudniona w spółkach komunalnych lub spółkach Skarbu Państwa – podkreślił.

Jeśli na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie będzie uchwalona nasza ustawa antykorupcyjna, to nie będziemy głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość – deklarował wcześniej Kukiz.

Według wstępnego harmonogramu Sejmu posłowie podczas posiedzenia zaplanowanego na 15-17 września zajmą się wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy.

Nie mam dziś powodów, by podejrzewać, iż PiS nie będzie chciało wywiązywać się z tej umowy, ale gdyby tak postąpiło, to uważam umowę za niebyłą – powiedział Kukiz.

Jest więc oczywistym, że jeśli na najbliższym Sejmie nie będzie uchwalona nasza ustawa antykorupcyjnej, to nie będziemy głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość – zapowiedział Kukiz.

Źródło: RMF, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy