Ósmy odcinek „Resetu” już dziś w TV Republika. Zapraszamy!

portal tvrepublika.pl 30-09-2023, 12:40
Artykuł
Telewizja Republika

Już dziś o godzinie 20:00 w Telewizji Republika premiera ósmego odcinka serialu dokumentalnego Reset pt. „Handel Katyniem”. Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego prof. Sławomir Cenckiewicz i dziennikarz Michał Rachoń, autorzy serialu, przeanalizowali dokumenty zbrodni katyńskiej, szczegóły późniejszych śledztw i ocenę prawną działań podejmowanych przez polityków oraz poszczególne rządy.

Poznamy szczegóły nieznanej dotychczas korespondencji pomiędzy Siergiejem Ławrowem, a Radosławem Sikorskim. Rząd Donalda Tuska współdziałał wraz z władzami Rosji, by usunąć zbrodnię katyńską z listy spraw spornych i doprowadzić do nieuznania jej za ludobójstwo. Miało to pomóc Putinowi w stworzeniu nowej architektury w Europie.

Na szczęście przeciwstawił się temu Ś. P. Prezydent Lech Kaczyński, nazywając po imieniu zbrodnie, jakich dopuściła się Rosja względem narodu polskiego:

– Decyzją z 5 marca 1940 roku, która formalnie była decyzją biura politycznego, a w rzeczywistości decyzją Stalina, polscy oficerowie zostali bestialsko  wymordowani. Jeżeli tego rodzaju akt, dotyczący 30 tysięcy Polaków, nie jest aktem ludobójstwa, to się pytam: Co nim jest? – powiedział prezydent.

Premiera 8. odcinka serialu „Reset” w Telewizji Republika już w sobotę 30 września godzinie 20:00. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy