Nowe dane z ministerstwa zdrowia. Niedzielski: Przyrost liczby zakażeń nie jest już tak dynamiczny

Artykuł
Minister ocenia, że przyrost zakażeń nie jest dynamiczny
Fot. PAP/Piotr Nowak

W środę mamy dalszy przyrost liczby zakażeń, ale nie jest już tak dynamiczny. Zbliżamy się do granicy 900 zakażeń koronawirusem, to jest mniej więcej 880 – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Dziś mamy rzeczywiście dalszy przyrost, ale to już jest nie taki dynamiczny przyrost. Dziś zbliżamy się do granicy 900 zakażeń, to jest mniej więcej około 880" – powiedział szef resortu zdrowia podczas środowej konferencji prasowej.

Badania potwierdziły 882 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 20 osób z COVID-19 – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Tydzień temu, 15 września, resort informował o 767 zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 8 września – o 533.

Na COVID-19 zmarło 6 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 14 chorych.

Łącznie od 4 marca ub. r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 899 888 zakażeń. Zmarły 75 523 osoby z COVID-19.

Niedzielski zauważył, że jest to oczywiście o wiele więcej, niż było chociażby kilka tygodni temu, ale z drugiej od dwóch dni dynamika wzrostu jest nieco mniejsza.

"Co, moim zdaniem, potwierdza pewnego rodzaju tezę o tym, że te liczby, które teraz obserwujemy, są w pewnym sensie bardziej realne niż te, które obserwowaliśmy w ciągu wakacji, kiedy ten proces testowania nie miał tak powszechnego charakteru" – wskazywał minister.

Niedzielski ocenił w związku z tym, że wydaje się, że prognoza zakładająca około tysiąca przypadków dziennie pod koniec września "to jest prognoza, która nadal obowiązuje".

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 15 osób z COVID-19. 21 sierpnia dane MZ mówiły o 222 przypadkach i zgonie jednej osoby z COVID-19.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy