„Niemieckie popychlę”. Ostre słowa Brudzińskiego o Tusku

Artykuł
Brudziński: Tusk przez wiele lat był takim niemieckim popychlem
Fot. Twitter/@GrazynaJarco

- Przez wiele lat był takim niemieckim popychlem i swoją karierę polityczną uczynił z faktu mocnego trzymania się żakietu kanclerz Merkel - stwierdził europoseł Joachim Brudziński o liderze Platformy Obywatelskiej.

Europoseł PiS Joachim Brudziński na antenie TVP Info zdementował doniesienia opozycji o zamiarze wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej przez rząd Zjednoczonej Prawicy i skrytykował Donalda Tuska za szerzenie dezinformacji w tym temacie. 

- Przez wiele lat był takim niemieckim popychlem i swoją karierę polityczną uczynił z faktu mocnego trzymania się żakietu kanclerz Merkel, a kiedy Merkel odchodzi z niemieckiej polityki, to on na powrót pojawia się w Polsce moim zdaniem po to, żeby pilnować interesów niemieckich i tego establishmentu brukselskiego - stwierdził Brudziński. 

- Już nie jestem w stanie policzyć, która debata na temat rzekomego łamania praworządności w Polsce - skomentował polityk PiS mającą dziś odbyć się debatę w europarlamencie „o wolności mediów i dalszym pogorszeniu się stanu praworządności w Polsce”. 

 Brudziński odniósł się także do wczorajszej rezolucji ws. małżeństw jednopłciowych uchwalonej przez Parlament Europejski.

- Jest to bełkot, który nie ma nic wspólnego z obowiązującymi w UE traktatami - powiedział. 

Polityk zwrócił uwagę, że Parlament Europejski coraz częściej zaburza równowagę między instytucjami unijnymi, co dostrzegane jest nie tylko w Polsce i na Węgrzech, ale także w innych krajach Europy takich jak Francja, Hiszpania czy Włochy.

Źródło: Do Rzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy