Młodzież Wszechpolska podczas Marszu Równości zapowiada modlitwę za osoby LGBT. „Opole w obronie tradycyjnych wartości”

Artykuł
Młodzież organizuje modlitwę za osoby LGBT
Fot:Flickr/Gosia Malochleb

W sobotę 25 września odbędzie się Marsz Równości. Miejscem organizacji tego wydarzenia jest Opole. W tym samym miejscu swoją obecność zapowiedziała Młodzież Wszechpolska, obiecując, że ich manifest będzie miał charakter pokojowy.

Młodzież Wszechpolska w tym celu zorganizowała konferencję prasową, na której działacze nawiązywali do twórczości Karola Marksa i Fryderyka Engelsa.

- Idea marksizmu zakładała zniszczenie wszelkich więzi społecznych, w tym rodziny, a także moralności, co miało sprowadzić człowieka do stanu pierwotnego - mówił Adam Szczeliniak, koordynator kontry do Marszu Równości w Opolu. - Działania marksistów zapoczątkowały rewolucję seksualną. Obecnie przyjęła ona kształt tzw. tęczowej rewolucji. Jest to kolejna próba złamania moralności człowieka, przełamania w nim barier, wobec profanacji sfery seksualnej, a także próba zrównania człowieka ze zwierzęciem, które realizuje tylko swoje instynktowne potrzeby. My się na to nie zgadzamy. Uważamy, że ważna jest rodzina i miłość. Ta prawdziwa, nie ta marksistowska, tęczowa - podkreślił Szczeliniak.

Młodzież Wszechpolska zaprosiła mieszkańców Opola do wspólnej modlitwy. Za osoby, które będą uczestniczyć w marszu

- Na trasie marszu znajduje się kościół franciszkanów. Zachęcamy, by włączyć się do wspólnej modlitwy różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie - mówi Bartłomiej Czuchnowski, prezes okręgu opolskiego Młodzieży Wszechpolskiej. - Nie jesteśmy zwolennikami rozwiązań siłowych. Będziemy w sposób pokojowy manifestować nasz sprzeciw. Chcemy przekonać uczestników do tego, że nie mają racji - zakończył swoją wypowiedź Czuchnowski.

Opolski Marsz Równości rozpocznie się w sobotę o godz. 14:00. O tej samej godzinie Młodzież Wszechpolska rozpocznie swoje wydarzenie.

Źródło: Trybuna Opolska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy