Matka Boska aborcyjna. Prokuratura już powiadomiona

Artykuł
Zwolennicy aborcji nie po raz pierwszy szargają religijną symbolikę
Fot. Twitter/@RSzeremietiew

„Wysokie Obcasy” udostępniły swoje łamy Marcie Frej, która na łamach lewicowego czasopisma opublikowała grafiki przedstawiające postać Maryi wpisaną w aborcyjną symbolikę. Sprawa wpłynęła do warszawskiej prokuratury.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie na podstawie art. 196 Kodeksu karnego, dotyczące obrazy uczuć religijnych.

Chodzi o publikację w „Wysokich Obcasach” przedstawiającą Matkę Bożą z czarną maską na twarzy, na której widnieje błyskawica znana z tzw. Strajków Kobiet. Na drugiej grafice Najświętsza Panna została przedstawiona w podobnej formie i dodatkowo z czarną parasolką, również kojarzącą się z zamieszkami aborcjonistów na polskich ulicach, które rozpoczęły się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Autorką prowokacyjnych grafik jest Marta Frej - malarka i graficzka z Częstochowy, związana z Krytyką Polityczką, laureatka tzw. Okularów Równości, feministka i zwolenniczka aborcji. Prezes częstochowskiej Akcji Katolickiej, dr Artur Dąbrowski, uznał, że tego typu publikacja stanowi także naruszenie zasad etyki dziennikarskiej przez redakcję, która świadomie zdecydowała się na obrazę uczuć religijnych i przedmiotu kultu religijnego, jakim jest wizerunek Matki Bożej.

Nie jest to pierwsze zawiadomienie złożone do prokuratury w tej sprawie. Przed Akcją Katolicką zrobili to również Instytut Ordo Iuris i europoseł Dominik Tarczyński.

Źródło: PCh24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy