Macierewicz: Skrzynka głosowa odnotowała wybuch. Zapraszamy na emisję raportu końcowego podkomisji smoleńskiej

Artykuł
Macierewicz szczególnie podziękował redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi oraz Klubom Gazety Polskiej
Fot. domena publiczna

Antoni Macierewicz podczas nadzwyczajnego zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie mówił o szokujących ustaleniach dotyczących dramatu sprzed 11 lat. Potwierdził, że na samolocie, który został zniszczony w Smoleńsku, znaleziono ślady heksogenu, pentrytu i trotylu. Ponowna transmisja spotkania na antenie TV Republika o godz. 13.40.

– W tym samym skrzydle, lewym, samolotu 102 [tzw. bliźniaczy tupolew, który także w 2009 r. był remontowany w Rosji], znaleźliśmy ten sam materiał wybuchowy, który został znaleziony na resztkach samolotu nr 101 – ujawnił szef podkomisji smoleńskiej.

Podczas VII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej"”Antoni Macierewicz ujawnił, że na rejestratorze CVR, czyli tzw. czarnej skrzynce rejestrującej dźwięki z kokpitu, nagrał się dźwięk eksplozji z Tu-154.

– 30% ofiar nie miało ubrań, ponad 30% miało poparzenia, a leżało w miejscu, gdzie nie było śladu po ogniu. Doznali poparzeń wskutek fali wybuchu. Nie było jeszcze tak trudnej pracy w historii badań katastrof lotniczych – podsumował Macierewicz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy