Müller pytany o możliwość pozwania KE ws. KPO: W sensie prawnym jest możliwe

Artykuł
Fot. PAP/Tomasz Gzell

– To jeden z wariantów, który w sensie prawnym jest możliwy, natomiast w tej chwili nie ma decyzji żeby tak daleko iść – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller pytany o medialne doniesienia, że polski rząd rozważa pozwanie Komisji Europejskiej za bezczynność w sprawie KPO.

Müller pytany w Polsat News o kwestię zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy zwrócił uwagę, że KE mrozi go od kilku tygodni i w tej chwili KPO nie został ani zatwierdzony, ani odrzucony. Jak dodał, strona polska jest zdania, że jest to „przetrzymywanie w sposób nieuprawniony, nie ma podstawy prawnej do tego, żeby KE w taki sposób działała”.

Rzecznik rządu był też pytany o doniesienia „Dziennika Gazety Prawnej”, że polski rząd rozważa pozwanie Komisji Europejskiej za bezczynność w sprawie Krajowego Planu Odbudowy.

Krajowy Plan Odbudowy ma być podstawą do sięgnięcia przez Polskę w ramach Funduszu Odbudowy po dodatkowe środki z UE na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa w gospodarce. KPO musiało przygotować każde państwo członkowskie i przesłać do Komisji Europejskiej. Z Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro.

Źródło: PAP, dziennik

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy