Müller: W porównaniu do 2015 r. mamy wzrost płacy minimalnej o 72 proc.

Artykuł
Tarcze antykryzysowe przyczyniły się do ochrony miejsc pracy – mówił Müller
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Rada Ministrów skłoniła się ku temu, by w 2022 r. płaca minimalna wynosiła 3010 zł brutto, w porównaniu do 2015 r oznacza to wzrost o 72 proc. – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował też, że lipcu tego roku zatrudnienie było wyższe o 1,8 proc. niż w lipca 2020 r.

– Wczoraj na posiedzeniu Rady Ministrów została przyjęta regulacja dotycząca płacy minimalnej – mówił Müller. – Od samego początku naszych rządów mówiliśmy, że płaca minimalna musi być regulowana w ten sposób, by ze wszystkimi, którzy pracują na wzrost gospodarczy dzielić się jego owocami – dodał.

– Wszystkie tarcze antykryzysowe przyczyniły się do ochrony miejsc pracy – mówił rzecznik.

Müller mówił, że stawka minimalna wynagrodzenia godzinowego po korektach płacy minimalnej na przyszły rok wyniesie 19,70 zł. Przypomniał, że w tym roku ta stawka to 18,30 zł.

– My od samego początku, gdy w 2015 r. wygraliśmy wybory, konsekwentnie mówiliśmy o tym, że płaca minimalna musi być regulowana w taki sposób, aby owocami wzrostu gospodarczego można było się podzielić ze wszystkimi, którzy pracują na ten wzrost gospodarczy – powiedział Müller.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy