Müller: W Polsce nie było i nie będzie żadnej strefy wolnej od LGBT

Artykuł
Müller podkreślił, że przyjmowanie i uchylanie uchwał to kompetencja organów samorządu terytorialnego
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Uchwały samorządów nie miały złych intencji, miały na celu promocję wartości rodzinnych; w Polsce żadnej strefy wolnej od LGBT nigdy nie było i nie będzie – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu został zapytany na briefingu prasowym, czy inne samorządy powinny wziąć przykład z województwa świętokrzyskiego i również uchylić uchwały przeciwko „ideologii LGBT”.

Müller podkreślił, że przyjmowanie i uchylanie uchwał to kompetencja organów samorządu terytorialnego. – One mogą to robić wedle własnego uznania (...). Ja jestem rzecznikiem rządu, trudno mi się wypowiadać w imieniu organów samorządu terytorialnego – dodał.

Rzecznik rządu zwracał przy tym uwagę, że większość tego typu uchwał to „uchwały prorodzinne”, które podkreślają wartości rodzinne i nie powinny być przedmiotem krytyki. – Natomiast wszystkie dokumenty, które miałyby – zdaniem Komisji Europejskiej – znamiona działań o charakterze dyskryminacyjnym, to w tym zakresie ktoś może jakieś zmiany prowadzić i korygować – mówił Müller.

Jego zdaniem mogło dojść do „przejaskrawienia tego, co zostało powiedziane w uchwałach”, ponieważ ich intencją „w żaden sposób nie były kwestie dyskryminacyjne, lecz promocja wartości rodzinnych”.

– Jestem przekonany, że wszystkim samorządom w Polsce zależało tylko i wyłącznie na podkreślaniu wartości rodzinnych, a nie na dyskryminowaniu jakiejkolwiek grupy. To nie dotyczy tylko osób LGBT, bo w Polsce żadnej strefy wolnej od LGBT nigdy nie było – wbrew temu, co wielokrotnie w kłamstwach powtarzały niektóre zachodnie media – i nie będzie – oświadczył rzecznik rządu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy