Rozenek na celowniku Lewicy. Chcą go odwołać z funkcji wiceszefa Komisji Obrony Narodowej

Artykuł
Andrzej Rozenek odszedł z Lewicy do koła PPS
Fot. PAP/Paweł Supernak

Lewica będzie chciała odwołać posła Andrzeja Rozenka z funkcji wiceszefa Komisji Obrony Narodowej po tym, jak ten odszedł do PPS. "Była rekomendacja klubu i zgodnie z parytetem to nasze miejsce" - mówi PAP sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek.

Na początku obecnej kadencji z rekomendacji Lewicy członkami sejmowej Komisji Obrony Narodowej zostali Monika Pawłowska, Paweł Krutul, Robert Obaz i Andrzej Rozenek. Rozenek został jej wiceprzewodniczącym. W marcu ub.r. z klubu odeszła najpierw do Porozumienia, a potem do PiS Pawłowska, a w grudniu ub.r. Rozenek wraz z grupą innych parlamentarzystów Lewicy powołał koło PPS, więc z początkowej czwórki Lewicy zostało już tylko dwóch posłów w tej komisji.

Do komisji dołączył w czwartek decyzją Sejmu sekretarz generalny Nowej Lewicy, poseł Marcin Kulasek.

W rozmowie z PAP sekretarz klubu Dariusz Wieczorek przyznaje, że Lewica będzie chciała zmian w prezydium komisji. "Była rekomendacja klubu, jeżeli chodzi o wiceprzewodniczącego, więc zgodnie z parytetem jest to nasze miejsce, więc będziemy chcieli wymiany wiceprzewodniczącego Komisji Obrony Narodowej" - powiedział. Wieczorek nie wskazał, kto mógłby zająć stanowisko Rozenka.

Z informacji PAP wynika, że wiceprzewodniczącym miałby zostać Kulasek, który w grudniu ub.r. stanął na czele zespołu, który będzie zajmował się przywróceniem funkcjonariuszom mundurowym praw, które utracili wraz z wejściem w życie tzw. ustawy dezubekizacyjnej, więc de facto przejmuje tematykę, którą w Lewicy zajmował się Rozenek.

Rozenek nie chciał w rozmowie z PAP skomentować sprawy jego odwołania.

CZYTAJ: Lewica się kruszy. Pięciu polityków odchodzi z klubu; Powstaje nowe koło PPS

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy