Lewandowski: Szacunek dla Albanii, ale skupmy się na sobie

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

- Większość zależy od nas. Jesteśmy na tyle dobrą i doświadczoną drużyną, że od nas zależy, które miejsce zajmiemy. Jesteśmy skupieni na tym, aby zagrać, wygrać i iść dalej. Zawsze gramy o zwycięstwo - powiedział kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

– Zdecydowanie Albania dobrze wyglądała z piłką przy nodze. Na za dużo pozwalaliśmy przeciwnikowi. To musimy poprawić. Musimy się skupić na sobie – co zrobić lepiej. Wszystko zależy od nas – zauważył.

– Nie mam problemu, że jestem jednym z najstarszych zawodników w reprezentacji Polski i nie myślę jeszcze o zakończeniu kariery – mówił piłkarz. – Wiek paszportowy, a wiek biologiczny często się różnią. Sam to widzę, jak się czuję fizycznie. Czuję się lepiej niż jak miałem 27 lat. To dla mnie wyznacznik. Pod względem fizycznym bardzo dobrze się czuję – dodał.

– Łukasza Fabiańskiego będziemy wspominać w samych superlatywach. To osoba, która zawsze miała spokój. Piłkarsko zawsze pokazywał to, co najlepsze. Będzie go i jego opanowania brakować. Kawałek historii się kończy – powiedział Robert Lewandowski.

– Wiemy jaką osobę i jakiego piłkarza tracimy. Łukasz Fabiański to wielka postać – dodał. 

Lewandowski odniósł się też do kontuzji Krzysztofa Piątka. – Zagrał w ostatnim meczu, strzelił gola. To ważny znak, że wraca do formy. Wybór składu jest zawsze podyktowany tym, jak wyglądamy i z kim gramy. Każdy z napastników w kadrze prezentuje wysoką jakość – mówił kapitan reprezentacji.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy