Legia Warszawa pokonała Cracovię . Trzy gole Nikolicia i trzy asysty Jodłowca

facebook.com/nemanja.nikolic.legia

Na konferencji prasowej szkoleniowiec Legii Stanisał Czerczesow pozytywnie oceniał grę swoich zawodników. Legia zasłużenie wygrała z Cracovią Kraków 3:1. Po precyzyjnych podaniach Jodłowca na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Nemanja Nikolić.

Mecz przy Łazienkowskiej był spotkaniem o tzw. sześć punktów. Warszawianie zajmowali 4 lokatę
w tabeli Ekstraklasy, natomiast Cracovia była na 3 miejscu.
Od pierwszego gwizdka sędziego widać było nową motywację w poczynaniach zawodników ze
stolicy. Już w 5 minucie wykorzystali błąd gości i po wzorcowej kontrze Nikolić umieścił piłkę w
siatce. Przed przerwą dobrym strzałem z dystansu popisał się Kapustka, lecz bramkarz Legii pewnie
wybronił to uderzenie. Chwilę po strzale młodego reprezentanta Polski Guilherme nie wykorzystał
dobrej okazji strzeleckiej, uderzając obok słupka. W drugiej części gry padły trzy bramki. W 52
minucie gry niezłe podanie od Jodłowca przejął Nikolić, wykorzystując błąd ustawienia
krakowskich obrońców. Nemanja nie dał szans po raz drugi bramkarzowi Cracovii. Dwanaście
minut później po dobrym pomyśle na akcję Jodłowca, serbski napatnik z wycofanej piłki strzelił
trzeciego swojego gola. Cracovia skutecznie odpowiedziała tylko w 79 minucie. Po asyście
Kapustki, na listę strzelców wpisał się Jendrisek.
Po meczach 12 kolejki drużyna Legii zamieniła się pozycją w tabeli z Cracovią.