Książę William o zarzutach Harry'ego i Meghan: Rodzina królewska nie jest rasistowska

Artykuł
Rodzina królewska jest zasmucona, dowiedziawszy się, jak trudno było Harry'emu i Meghan
Fot. PAP/EPA/STR

Brytyjska rodzina królewska zdecydowanie nie jest rasistowska – zapewnił książę Wiillam, odnosząc się do zarzutów, postawionych przez swojego młodszego brata Harry'ego i jego żonę Meghan w głośnym wywiadzie telewizyjnym.

Powiedział też że, po wywiadzie nie rozmawiał jeszcze z bratem, ale planuje to zrobić.

Harry i Meghan, którzy po rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej mieszkają w Kalifornii, w wywiadzie udzielonym Oprah Winfrey (prywatnie przyjaciółce Meghan) wysunęli wiele oskarżeń pod adresem rodziny królewskiej. Najpoważniejszy dotyczy tego, że jeden z jej członków miał wyrażać zaniepokojenie tym, jak ciemna może być skóra dziecka pary. Harry ponadto mówił, że jego ojciec książę Karol przestał odbierać od niego telefony, a w jego relacjach z Williamem jest dystans.

W komunikacie wydanym we wtorek późnym popołudniem Pałac Buckingham napisał, że cała rodzina jest zasmucona, dowiedziawszy się, jak trudne było ostatnie kilka lat dla Harry'ego i Meghan, a poruszone przez nich kwestie, zwłaszcza dotyczące rasy, są bardzo niepokojące i zostaną rozpatrzone przez rodzinę prywatnie.

Podkreślono, że „niektóre wspomnienia mogą się różnić oraz że „Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami rodziny”.

Książę William, zapytany podczas wizyty w jednej ze szkół w Londynie, czy rodzina królewska jest rasistowska, odparł: „Zdecydowanie nie jesteśmy rodziną rasistowską”, zaś na pytanie, czy rozmawiał z Harrym od czasu wywiadu, odpowiedział: „Nie, jeszcze z nim nie rozmawiałem, ale zrobię to”.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy