Kongres AI & EDU SGMK. Znamy nazwisko kolejnej prelegentki!

Portal TV Republika/ sg 29-05-2024, 15:23
Artykuł
Agnieszka Pilat
SGMK

Polsko – amerykańska artystka i pisarka Agnieszka Pilat dołączyła do grona prelegentów kongresu naukowego AI & EDU SGMK. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 czerwca br. w Warszawie.

Agnieszka Pilat to wybitna artystka, której prace redefiniują punkt styczności między technologią a sztuką. Pochodzi z Łodzi, w przeszłości współpracowała z takimi firamami jak SpaceX, Agility Robotics, Boston Dynamics i Waymo, badając najnowocześniejsze technologie i traktując roboty jako współtwórców swoich dzieł. Jej prace były prezentowane na całym świecie, m.in. w Narodowej Galerii Wiktorii w Melbourne, Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, Muzeum de Young w San Francisco oraz Narodowym Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie, zostały również wykorzystane w czwartym filmie Matrix, „Matrix Resurrections”. Piłat postrzega maszyny jako przedmiot poszukiwań artystycznych, uzyskując poprzez swój proces twórczy wgląd w istotę ludzkości. Jako ekspert w dziedzinie historii sztuki współpracowała z Muzeum Hirshhorn i Instytut Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Stanforda, a jej teksty były prezentowane na Artnet.

Pisarka wystąpi podczas pierwszego dnia Kongresu, tj. 13 czerwca i wygłosi wykład pt. „Człowiek i maszyna: historia miłosna”. 

***

Kongres Uczelni SGMK AI&EDU odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak kongres naukowy Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejsce wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. 

Więcej na temat Kongresu na: https://aisgmk.com/

Źródło: Telewizja Republika/SGMK

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy