Kolejny raz rozGROMili konkurencję w morderczym biegu. Sukces śląskich kontrterrorystów

Artykuł
Fot. Śląska Policja

Śląscy kontrterroryści kolejny raz okazali się bezkonkurencyjni w prestiżowych zawodach Grom Challenge wzorowanych na pierwszych selekcjach do elitarnej jednostki wojskowej GROM. Ekstremalny bieg terenowy odbył się na poligonie w miejscowości Czerwony Bór. Uczestnicy musieli pokonać 28-kilometrową trasę i kilkadziesiąt wymagających przeszkód. A wszystko to w wojskowym ekwipunku. Policyjni specjalsi z Katowic zajęli 1 miejsce.

Grom Challenge SIŁA i HONOR to ekstremalny bieg terenowy organizowany przez byłych i obecnych żołnierzy Jednostki Wojskowej 2305 GROM. Wzorowany jest na pierwszych selekcjach do tej elitarnej formacji. Nie ma mowy o taryfie ulgowej - Grom Challenge weryfikuje siłę charakteru jego uczestników. IX edycja prestiżowych zawodów pod nazwą „Siła i honor” odbyła się 11 września na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Na starcie stanęło blisko 300 osób, czyli 150 dwuosobowych zespołów, które chciały sprawdzić granice swojej wytrzymałości. Byli to zawodnicy reprezentujący jednostki sił zbrojnych RP, funkcjonariusze służb podległych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, osoby cywilne oraz drużyny zza granicy.

Zawodnicy – przede wszystkim żołnierze (również zagraniczni m. in. z Wielkiej Brytanii i ze Szwajcarii), przedstawiciele innych służb mundurowych oraz ratownicy medyczni i zawodnicy cywilni – tworzyli dwuosobowe zespoły. Wyzwanie podjęli również dwaj policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, tworzący jeden zespół.

Do mety w wyznaczonym limicie czasowym (8,5 h) dotarło 119 dwuosobowych drużyn. Śląscy kontrterroryści od kilku edycji tradycyjnie już zajmują podium Grom Challenge. Tym razem mundurowi stanęli na samym szczycie, deklasując konkurencję i kończąc sportowo-militarne zmagania z najlepszym wynikiem. Policyjni komandosi trasę pokonali w 4 godziny i 36 minut. Gratulujemy niebywałego wyczynu!

Źródło: Śląska Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy