Kolejne dostawy szczepionek. Wśród nich jednodawkowa Johnson & Johnson

Artykuł
Kuczmierowski, że jest zainteresowanie przyspieszeniem podania drugiej dawki
Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski poinformował, że do Polski dotarło 2,4 mln szczepionek firmy Pfizer, we wtorek 868 tys. dawek preparatu AstryZeneki i 238 tys. szczepionek Johnson & Johnson. W tym tygodniu do Polski trafi też ok. 250 tys. dawek szczepionek Moderny

Prezes RARS Michał Kuczmierowski powiedział, że jest to dobry tydzień pod względem transportów szczepionek przeciwko COVID-19, bo do Polski trafiły zarówno zwiększone, jak i zaległe dostawy.

- Wczoraj dotarło do Polski 2,4 mln szczepionek firmy Pfizer, we wtorek – 868 tys. dawek preparatu AstryZeneki i 238 tys. szczepionek Johnson & Johnson. Pod koniec tego tygodnia trafi też ok. 250 tys. dawek szczepionek Moderny - wyliczył Kuczmierowski.

Według niego rekordowa była w poniedziałek liczba 2,3 mln wysłanych szczepionek Pfizera z magazynów RARS do punktów szczepień.

- Nadal jest duży popyt na szczepionki z punktów szczepień. Ciągle jest większe zapotrzebowane niż możliwości ich dystrybucji, ale też cieszy, że dzięki zwiększonym dostawom do Polski udało się w dużym stopniu odpowiedzieć na zapotrzebowanie - dodał Kuczmierowski.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy