Jędrzejów upamiętnił Kornela Morawieckiego. Premier: Wolność i solidarność to drogowskaz

Artykuł
Spotkanie z obywatelami było okazja do promowania Polskiego Ładu
Fot. Adam Guz / KRPM

Premier uczestniczył w uroczystym odsłonięciu tablicy poświęconej śp. Kornelowi Morawieckiemu w Jędrzejowie. „Ojciec był skromnym człowiekiem, dlatego cieszę się, że gdy jego imię jest przytaczane, to na myśl przychodzi Solidarność” – mówił Mateusz Morawiecki.

– Wolność i solidarność to drogowskaz, który jest podstawą działania naszego rządu. Mój ojciec ucieszyłby się z faktu, że ludzie Solidarności Walczącej nadal działają na rzecz naszego kraju – powiedział premier.

– Idąc śladem tamtych ludzi, ludzi Solidarności Walczącej – odważnych i wiernych RP, staramy się tworzyć z Polski przestrzeń uniwersalną dla wszystkich. Myślę, że po latach możemy być bardziej szczęśliwi i dumni, ponieważ razem z Solidarnością i z moim ojcem doprowadziliśmy do silnej RP w równej i sprawiedliwej Europie – stwierdził.

– Wszystko, co robimy, ma służyć obywatelom, żeby mogli się kształcić, żyć, zakładać rodzinę, pracować i funkcjonować w swojej małej ojczyźnie – zapewnił premier na uroczystościach w Nawarzycach.

– Poprzez stworzenie relacji w społeczeństwie dbamy o swoje bezpieczeństwo, tak samo jak dba o nie tutaj OSP w Nawarzycach. Dziękuję wszystkim druhom za tę służbę.W genach Polek i Polaków jest przechowany ten wyraz wolności w postaci Solidarności. Jestem pewny, że dzięki wspaniałym ludziom, którzy przyczyniają się do pielęgnowania naszej przeszłości i dbają o teraźniejszość, czeka nas otwarta i równa RP – mówił premier.

Źródło: Twitter / Kancelaria Prezydenta

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy