Japonia: trzęsienie ziemi w pobliżu Fukushimy o magnitudzie 7,3. Ponad sto osób jest rannych [WIDEO]

Artykuł
Trwa usuwanie skutków trzęsienia ziemi
PAP/EPA/JIJI PRESS

Ponad 100 osób zostało rannych wskutek trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,3, które wystąpiło w Japonii, w pobliżu prefektury Fukushima.

Japońska Agencja Meteorologiczna nie wydała ostrzeżenia o tsunami. Główny rzecznik rządu Katsunobu Kato poinformował, że należy się spodziewać, iż w ciągu siedmiu dni pojawią się silne wstrząsy wtórne.

Trzęsienie ziemi wystąpiło u wybrzeża Japonii, a jego hipocentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 55 km.

Władze zapewniają, że w żadnej elektrowni jądrowej nie zaobserwowano niepokojących anomalii. Jedynie w zniszczonej 10 lat temu elektrowni Fukushima wylała się woda w zbiorniku wypalonego paliwa jądrowego, ale nie wydostała się poza obręb obiektu.

Premier Japonii Yoshihide Suga podczas spotkania członków gabinetu rząd otrzymał doniesienia o wielu zniszczeniach, ale nikt nie zginął. Wezwał do zachowania czujności. – Chcemy, aby ludzie szybko podejmowali działania, nie tracąc czujności, zwracając baczną uwagę na informacje dostarczane przez władze lokalne – powiedział.

Niemal milion gospodarstw domowych w okolicach Tokio było przez jakiś czas pozbawionych prądu, ale awarie zostały już usunięte.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy