Imigranci, którzy zmarli przy granicy, zostaną pochowani w Bohonikach

Artykuł
Cmentarz muzułmański w Bohonikach
Fot. flickr.com/Filip Borkowy

Imigranci, których ciała znaleziono w niedzielę 19 września niedaleko granicy z Białorusią, zostaną pochowani na cmentarzu muzułmańskim w Bohonikach – poinformował Maciej Szczęsnowicz, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w tej miejscowości.

- Czekamy już tylko na zgodę prokuratora i pochówki tych trzech osób odbędą się w Bohonikach. To byli przecież muzułmanie. Więc co zrobić z ich ciałami? Do Iraku, bo to prawdopodobnie Irakijczycy, ciał się nie wyda, więc kto ich przyjmie? Przecież to ludzie tacy sami jak my. Nie wyrzucimy ich ciał byle gdzie. Pochowamy ich tak, jak się należy — powiedział Maciej Szczęsnowicz.

Pogrzeb prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Ciała znaleziono w trzech różnych miejscach

Ciała nielegalnych imigrantów zostały znalezione w niedzielę (19.09) w trzech różnych miejscach, na terenach powiatów sokólskiego, suwalskiego i sejneńskiego, w różnej odległości od granicy. Podejrzewa się, że przyczyną zgonów mężczyzn, w wieku od około 20 do 40 lat, było wychłodzenie.

W piątek znaleziono kolejnego martwego imigranta

W piątek rano Straż Graniczna poinformowała na TT o kolejnym zgonie na granicy. Ciało zostało znalezione niedaleko Nowego Dworu w powiecie sokólskim.

- Minionej nocy w odległości 500 m od linii granicznej z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów — obywateli Iraku. Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca). Kolejny z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 jest w szpitalu — poinformowała Straż Graniczna.

Źródło: wspolczesna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy