Hofman: Macierewicz będzie kandydatem na wiceprezesa PiS

Artykuł

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman poinformował, że na posiedzeniu Rady Politycznej 23 listopada zostanie zgłoszona kandydatura Antoniego Macierewicza na wiceprezesa partii.

W ten sposób potwierdził nieoficjalne do tej pory informacje, że szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej może znaleźć się w ścisłym kierownictwie PiS.

- Jest od dłuższego czasu wiadome, że taka propozycja na naszej Radzie Politycznej będzie zgłoszona. To jest kompetencja prezesa. Od członków Rady zależy, czy będzie wybrany. Osobiście uważam, że powinien być i będę głosował za jego wyborem - powiedział w piątek Hofman dziennikarzom w Sejmie, pytany o to czy Macierewicz może zostać wiceprezesem PiS. Hofman argumentował dlaczego Macierewicz byłby dobrym wiceprezesem partii.

- Ma zasługi historyczne. Jego życiorys mógłby obdzielić przynajmniej kilkunastu platformerskich opozycjonistów, jest współzałożycielem KOR-u, człowiekiem znanym i znaczącym w opozycji, na równi z Kuroniem i Michnikiem. Po drugie ma zasługi w III Rzeczypospolitej: jego chęć zerwania z komuną, pomysł lustracji - zaznaczył rzecznik PiS. Za sukces Macierewicza uznał ponadto likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych oraz jego działanie w zespole smoleńskim. - Jego determinacja spowodowała, że mimo licznych ataków ze wszystkich stron, wiemy więcej na temat katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. - podkreślił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński o Macierewiczu jako potencjalnym kandydacie na wiceszefa partii mówił już w czerwcu 2012 roku.

zm, PAP, fot.Boston9/CC

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy