Euro 2020. Holandia zachwyca stylem gry i pokonuje Austrię 2:0

Dumfries staje się jedną z gwiazd Euro

Przed Mistrzostwami Europy fani mieli wiele uwag do trenera Holandii Franka de Boera. Wynajęli nawet samolot z hasłem nawołującym go do zmiany ustawienia zawodników. Teraz są jednak zachwyceni. Holandia zapewniła sobie awans do 1/8 Euro w przekonującym stylu.

Holandia to, obok Francji, Belgii czy Włochów, drużyna zapewniająca kibicom wiele przyjemności za oglądania Euro 2020. Georginio Wijnaldum, Frenkie de Jong, Memphis Depay przepięknie rozgrywają, a Dumfries staje się jedną z gwiazd Euro.

Holandia przeważała od początku spotkania, prowadzenie objęła w 11. minucie. W narożniku pola karnego faulu dopuścił się David Alaba, a „jedenastkę” na gola zamienił Memphis Depay.

W drugiej połowie (67. minuta) Depay zagrał na wolne pole do Donyella Malena, a ten wystawił piłkę Dumfriesowi, który strzelił do pustej bramki. Tym samym 25-letni Dumfries stał się drugim Holendrem po Ruudzie van Nistelrooyu, który zdobywał bramki w swoich dwóch pierwszych meczach na Euro. Skończyło się wygraną 2:0.

Holandia zakwalifikowała się do zwycięzców grupy C Euro 2020.

banner_euro_750x200_v2_00237_670

Źródło: portal TV Republika