Dziś mecz. Polska kontra Belgia. Czesław Michniewicz podał skład [wideo]

Adrian Burzyński 08-06-2022, 13:52
Artykuł
Twitter/Łączy nas piłka

Już wszystko jasne - wiemy w jakim składzie Polacy rozpoczną mecz z reprezentacją Belgii. Czesław Michniewicz zdradził pierwszą jedenastkę, zastrzegając jednocześnie, że "czasami coś się przyśni w nocy i może pojawić się drobna korekta".

Selekcjoner naszej kadry wypowiedział się na temat dzisiejszych rywali, podczas przedmeczowej konferencji prasowej. Czesław Michniewicz ocenę przeciwnika bazował na ostatnim meczu Belgii z Holandią (1:4).

- Myślę, że pierwsze minuty tego spotkania były wyrównane. Do momentu, gdy Lukaku był na boisku, nic nie zapowiadało takiego wyniku. Sytuacji z obu stron nie brakowało. Belgowie mieli dobre momenty, spychali rywali do głębokiej defensywy. Spodziewamy się, że będą łatwo dochodzić do sytuacji bramkowych. Miejmy nadzieję, że będzie ich jak najmniej, ale po takiej porażce będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Ich porażka niewiele zmienia z naszej perspektywy. Wiemy, że to dobry zespół. Oczywiście, jest koniec sezonu, kilku ich zawodników może nie zagrać, ale my szykujemy się na cały zespół, a nie na poszczególnych piłkarzy.

Opiekun kadry został również zapytany o to czy Belgia będzie najtrudniejszym przeciwnikiem, przed nadchodzącym wielkimi krokami mundialem.

- Posłużę się wypowiedzią trenera reprezentacji Holandii Louisa van Gaala, który stwierdził, że Belgia pojedzie na mundial jako najlepszy indywidualnie zespół świata. Co nie oznacza, że ma najlepszą drużynę. Cieszę się, że zagramy z takim zespołem. Potrzebujemy takich meczów, żeby poznać pewne odpowiedzi. Chcemy też grać swoje, stwarzać okazje i wykorzystywać swoje dobre momenty. Belgowie umożliwili Holendrom wiele okazji strzeleckich. Jeśli będziemy wywierać presję na przeciwnika, takie momenty też się pojawią.

Opiekun kadry wyjawił również planowany skład na drugie spotkanie, w ramach Ligi Narodów.

- Nie mam wątpliwości co do składu. Na dzisiaj wyjściowa jedenastka wygląda tak jak na poniedziałkowym treningu, ale mecz jest jutro. Mamy jeszcze trening, różne rzeczy mogą się wydarzyć. Czasami coś się przyśni w nocy i może pojawić się drobna korekta.

Na poniedziałkowym treningu Polacy trenowali, zaś w następującym składzie:

Drągowski – Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz – Żurkowski, Krychowiak – Kamiński, Zieliński, Szymański – Lewandowski.

Początek spotkania w Brukseli już o godzinie 20:45.

Zapis całej konferencji prasowej, przed meczem z reprezentacją "Czerwonych Diabłów" w oknie poniżej.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy