„Dziennikarski poker”. Bielan: Zrobimy wszystko, by zbudować Zjednoczoną Prawicę jeszcze silniejszą

Adam Bielan
Fot. flickr.com/Andrzej Duda

- Wychodzimy z kryzysu związanego z pandemią i jest to najgorszy moment na rozbijanie Zjednoczonej Prawicy, która okazała się bardzo skutecznym projektem. Zrobimy wszystko, by zbudować ją jeszcze silniejszą – powiedział Adam Bielan, założyciel Partii Republikańskiej w programie „Dziennikarski poker” na antenie TV Republika.

Odnosząc się do utworzonej na dniach Partii Republikańskiej, Bielan zaznaczył, że jest ona „prawną kontynuacją partii Porozumienie. Jesteśmy częścią Zjednoczonej Prawicy. Jesteśmy dumną częścią Zjednoczonej prawicy” – podkreślił eurodeputowany.

Tym samym, „większość wspierająca rząd zwiększa się, o czym świadczy ostatnie głosowanie w Sejmie nad kandydaturą Lidii Staroń na RPO”. Co oznacza, że Jarosława Gowina wspiera „już tylko 8 posłów, co stanowi połowę tego, co miał jeszcze kilka miesięcy temu. Świadczy to o skali destrukcji Porozumienia” – podkreślił Bielan.

Za Gowinem pójdzie najwyżej czterech posłów

- Twierdzę, że gdyby Jarosław Gowin chciał opuścić Zjednoczoną Prawicę, to wyjdzie z nim najwyżej trzech, czterech posłów. Gowinowi się ta partia rozsypuje – powiedział gość TV Republika.

- Z każdym miesiącem Jarosław Gowin traci posłów. Zdecydowana większość parlamentarzystów i radnych widzi, że prowadzi ich na manowce. Jego polityka doprowadziła do tego, że partia z jego nazwiskiem notuje dziś pięć promili – dodał eurodeputowany.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy