Do wieluńskiego Okna Życia trafiło kolejne dziecko. Już trzecie

Artykuł
Dziecko zostało odwiezione do szpitala, gdzie stwierdzono, że jest zdrowe
Fot. Facebook/ Caritas Polska

W wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II przy domu Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego (sióstr antoninek) znaleziono noworodka – dziewczynkę.

Dziecko zostało odwiezione do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowe. Obok dziewczynki w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był też smoczek.

To już trzecie dziecko znalezione w wieluńskim Oknie Życia. Wcześniej 28 czerwca 2018 r. została znaleziona dziewczynka, a 16 grudnia 2019 r. chłopczyk.

Okno Życia w klasztorze sióstr Antoninek w Wieluniu przy ul. Szkolnej 4 zostało otwarte i poświęcone w Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca 2010 r. w Dniu Świętości Życia, w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wieluńskie Okno Życia jest drugim na terenie archidiecezji częstochowskiej. Pierwsze Okno Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego zostało otwarte i poświęcone 28 grudnia 2008 r. przez abp. Stanisława Nowaka przy domu prowadzonym przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny (służebniczki starowiejskie) przy ul. św. Kazimierza 1 w Częstochowie.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy