Czerwona farba i zakrwawione kukły.Marta Lempart znów robi z siebie pośmiewisko

Artykuł
Fot. Twitter.com/spacerowiczka1

Marta Lempart oraz aktywiści Strajku Kobiet pojawili się przed Sejmem, gdzie rozlali czerwoną farbę i rozłożyli zakrwawione kukły z napisami „PiS mordercy kobiet” i „Pamiętacie jak skończył Ceausescu?”.

Marta Lempart wraz z aktywistami Strajku Kobiet rozlała przed Sejmem czerwoną farbę i rozłożyła zakrwawione kukły obok których umieszczono hasła: „Macie krew na rękach”, „PiS mordercy kobiet” i „Pamiętacie jak skończył Ceausescu?. W hasłach były błędy interpunkcyjne.

Interweniowała policja.

Do podobnego zdarzenia z udziałem Marty Lempart i aktywistów proaborcyjnych doszło wcześniej pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, gdzie Lempart oblała czerwoną farbą drzwi wejściowe do budynku. Na dewastację zareagowała kobieta zajmująca się porządkiem w tym miejscu.

Zażądała od liderki Strajku Kobiet, by ta po sobie posprzątała, jednak Lempart odmówiła tłumacząc się, że walczy o prawa kobiet. „Pani myśli, że ja miliony zarabiam, żebym za kogoś sprzątała?” – skomentowała sprzątaczka, która po chwili wystawiła przed drzwi wiadro z wodą i mopem i kazała Lempart posprzątać. Internauci solidaryzujący się z postawą sprzątaczki uruchomili akcję wsparcia pod hasłem #MuremzaPaniącosprząta.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy