Czerwińska: „Polexitu” nie będzie

Artykuł
Anita Czerwińska
Fot. PAP/Paweł Supernak

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości wyklucza możliwość tzw. polexitu. Komitet Polityczny partii przyjął w uchwałę w tej sprawie — poinformowała w środę rzecznik PiS Anita Czerwińska.

- Podczas środowego posiedzenia Komitet Polityczny PiS przyjął uchwałę ws. przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP. W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiają się kłamliwe informacje na temat stanowiska PiS w sprawie przynależności Polski do UE, postanowiliśmy uchwałą odnieść się do tego  powiedziała Czerwińska po posiedzeniu.

Jak podkreśliła rzecznik PiS, uchwała, nosząca tytuł „W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP”, wyklucza możliwość „polexitu”. „Totalna opozycja przypisuje ugrupowaniu coś, czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy, nigdy o tym nie mówiliśmy”  zaznaczyła Czerwińska.

Wiążemy przyszłość Polski z Unią Europejską

- To po prostu nie ma odzwierciedlenia w faktach. Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim — dodała.

Chcemy, żeby Polska była członkiem Unii Europejskiej i pozostała państwem suwerennym – podkreśliła Czerwińska.
Jak zaznaczyła rzecznik partii, w uchwale zaakcentowano potrzebę głębokich zmian Unii Europejskiej. „Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny nurt; nurt, plan reform Unii Europejskiej, który będzie nawiązywał do źródeł, do myśli ojców założycieli. Chcemy, żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała”  mówiła Czerwińska.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy