Co robić, gdy zobaczysz wypadek? Policja radzi, jak się w takiej sytuacji zachować

Artykuł
Fot. screenshot

Opady deszczu, mgła, szybciej zapadający zmrok to warunki, z którymi coraz częściej muszą się mierzyć uczestnicy ruchu drogowego. Właśnie w takich warunkach na drogach odnotowywana jest znacznie większa liczba zdarzeń drogowych. By złagodzić skutki takich wydarzeń, policja na swoich stronach internetowych opublikowała film instruktażowy, o tym, jak prawidłowo zachować się w roli świadka wypadku

Deszcz i mgła, które znacznie pogarszają widoczność podczas poruszania się po drodze, mokra nawierzchnia dróg w połączeniu z coraz szybciej zapadającym zmrokiem to warunki, do których powoli musimy się przyzwyczajać. Niestety taka aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu i nie trudno o zdarzenie drogowe.

Wypadek drogowy to traumatyczne przeżycie dla uczestnika, jak również świadka zdarzenia. Ważne jest, aby w takiej sytuacji zachować zimną krew. Konieczne jest podjęcie działań mających na celu udzielenie pomocy ofiarom, jak też prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wezwać odpowiednie służby ratunkowe.

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy