Co robią nielegalni imigranci na Białorusi? Straż Graniczna ujawnia zdjęcia

Artykuł
Fot. Straż Graniczna

Zdjęcia ujawnione w telefonach nielegalnych imigrantów pokazują, że na Białoruś wyjeżdżają turystycznie, przez kilka dni zwiedzają stolicę tego państwa, a potem transportowani są pod polską granicę, którą próbują nielegalnie sforsować – poinformowała Straż Graniczna.

Wczoraj służby odnotowały 233 próby przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – przekazała dziś Straż Graniczna. Zatrzymano ośmiu nielegalnych imigrantów, w tym obywateli Konga, Iranu i Syrii.

Funkcjonariusze zatrzymali ośmiu nielegalnych imigrantów, w tym czterech obywateli Konga, trzech obywateli Iranu i obywatela Syrii. SG zaznacza, że pozostałym próbom przekroczenia granicy udało się zapobiec. Z kolei za pomocnictwo zatrzymano trzech cudzoziemców: obywatela Białorusi, Rumunii i Sri Lanki.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już niemal 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Źródło: Straż Graniczna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy