Chciał porwać pięciolatkę z placu zabaw w Katowicach. Dziewczynkę uratował tata

Artykuł
Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.
Komenda Miejska Policji w Katowicach

Katowicka policja złapała podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia 5-letniej dziewczynki.Do zdarzenia doszło w czwartek (16 września) na jednym z katowickich osiedli. Sprawca chciał porwać dziewczynkę z ogrodzonego placu zabaw.

Policjanci katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który usiłował uprowadzić 5-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym z osiedli w Katowicach. Mężczyzna próbował wyprowadzić dziewczynkę z ogrodzonego placu zabaw, na którym była ze swoim ojcem. 20-latek został zatrzymany przez policjantów dosłownie kilka chwil po zgłoszeniu o zdarzeniu. 

Ojciec dziewczynki opisał bardzo dokładnie, jak wyglądał napastnik i dzięki tym informacjom patrole, które były w pobliżu mogły natychmiast zareagować. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. 

- Czynności w sprawie prowadzą kryminalni z katowickiej komendy. Prokuratura Rejonowa Katowice Zachód wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają - informuje Biuro Prasowe Komendy Miejskiej Policji w Katowicach

Źródło: Komenda Miejska Policji w Katowicach

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy