Brytyjczycy żegnają Elżbietę II. Transmisja 24h w tvrepublika.pl [na żywo]

portal tvrepublika.pl 16-09-2022, 21:09
Artykuł
BBC

Siedmiogodzinna przerwa w przyjmowaniu nowych osób do kolejki czekających na możliwość wejścia do Westminster Hall, aby oddać hołd zmarłej królowej Elżbiecie II, wcale jej nie skróciła - po jej otwarciu okazało się, że szacowany czas oczekiwania przekracza już dobę.

Okazało się, że gdy oficjalna kolejka została zamknięta, w pobliżu jej końca ludzie sformowali nieoficjalną kolejkę czekających na możliwość dołączenia do tej oficjalnej.

Zobacz też: Wzruszające słowa nowego króla. „Służyłaś z elegancją i wdziękiem” [wideo]

Aby dać wszystkim możliwość pożegnania zmarłej monarchini i oddania jej hołdu, w środę po południu trumna z ciałem Elżbiety II została wystawiona w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim i pozostanie tam do poniedziałku rano. Jednak choć Westminster Hall otwarty jest w tym czasie przez 24 godziny na dobę, a przechodzący mają dosłownie kilka sekund na zatrzymanie się przy trumnie, kolejka wciąż się wydłuża.

Pisaliśmy wcześniej: Brytyjska prasa żegna królową. Daily Mail ujawnia też kulisy ostatnich godzin [wideo]

W piątek po południu londyńskie pogotowie ratunkowe (LAS) poinformowało, że w środę i czwartek udzieliło pomocy 435 osobom czekającym w kolejce, z czego 42 zostały zabrane do szpitali. Najczęstszymi przyczynami pomocy medycznej były zasłabnięcia i upadki.

Transmisję z Westminster Hall można oglądać [na żywo] dzięki BBC na portalu tvrepublika.pl w oknie poniżej lub kilkając na głównej stronie w baner po prawej.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy