Prezydent: Atakowanie tych, którzy pełnią służbę na granicy, to działania antypolskie

Artykuł
Prezydent: Z całego serca dziękuję dyplomatom, za sprawną akcję ewakuacyjną w Kabulu
Fot. M. Borowski/KPRP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak udzielili wypowiedzi o bezpieczeństwie państwa. Prezydent zapewnił, że „bezpieczeństwo kraju będzie wzmacniane. Należy spodziewać się ustaw, które będą zwiększać bezpieczeństwo Polski”.

 Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, w Afganistanie oraz manewry Zapad-2021, których kulminacja spodziewana jest w dniach 10-16 września – to tematy odprawy Prezydenta Andrzeja Dudy i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, kadry kierowniczej Wojska Polskiego oraz szefów służb.

– Dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób wzmocnić ochronę Rzeczypospolitej, a także i ochronę granicy – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent poinformował, że analizowana jest w szczegółach uchwała Rady Ministrów ws. wprowadzenia w przygranicznym pasie z Białorusią stanu wyjątkowego. – Inicjatywy ze strony rządowej są przeze mnie w tej chwili bardzo poważnie rozważane. Analizujemy w szczegółach uchwałę, którą przyjęła Rada Ministrów dotyczącą wprowadzenia w pasie granicznym stanu wyjątkowego, a więc umocnienia granicy i uspokojenia sytuacji mieszkańców w tamtej okolicy – powiedział.

– Mam nadzieję, że kiedy decyzja zostanie przeze mnie już podjęta – proszę się jej spodziewać w najbliższym czasie – to spotka się ona z przychylnością polskiego Sejmu. Mam nadzieję, że zaaprobują ją także przedstawiciele opozycji – zaznaczył Prezydent.

Prezydent dziękował także żołnierzom oraz dyplomatom za niezwykle sprawne i odpowiedzialne przeprowadzenie akcja ewakuacji z Afganistanu. –Nie tylko uratowaliśmy tych, którzy współpracowali z polskimi siłami zbrojnymi w Afganistanie, z polskimi kontyngentami, z naszą dyplomacją, ale także i odpowiedzieliśmy pozytywnie na wiele próśb, które były do nas kierowane przez przedstawicieli innych państw i instytucji międzynarodowych o to, aby przeprowadzić ewakuację. Dokonaliśmy tej ewakuacji. Nie mam żadnych wątpliwości, że w ten sposób pozycja Polski na arenie międzynarodowej została wzmocniona – powiedział.

Źródło: TV Republika/ prezydent.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy