Aby ratować Olę, policjant przejedzie morderczy dystans. Nasza pomoc też jest potrzebna

Artykuł
Fot. zrzutka.pl

W dniu 21 września 2021 roku rozpocznie się morderczy przejazd na dystansie 1000 kilometrów rowerem bez snu, przez mł. asp. Sebastiana Nowackiego z Komendy Miejskiej Policji w Płocku na trasie: Radom – Hel – Szczecin, w celu charytatywnym dla Aleksandry Ziomki mającej 19 lat, mieszkającej w Radomiu, która zmaga się z ciężka chorobą – z guzem nowotworowym umiejscowionym w klatce piersiowej, którego nie można poddać operacji, a jedyną szansą na uratowanie Jej życia jest zastosowana przez lekarzy metoda leczenia, która kosztuje 30 000 zł miesięcznie.

Obecnie Aleksandra pozostaje pod opieką Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” AL. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa, na oddziale dziennym chemioterapii.

Sebastian Nowacki zdecydował się wesprzeć Aleksandrę w walce z tą ciężką chorobą i postanowił stworzyć wydarzenie charytatywne, które ma na celu zbiórkę pieniędzy dla Aleksandry na kosztowne leczenie ratujące Jej życie, dlatego też zamierza rozpocząć swój przejazd w Radomiu, z miejscowości w której mieszka Aleksandra i przejechać przez takie miejscowości jak: Sochaczew - Płock - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz- Tczew - Pruszcz Gdański -Gdańsk - Sopot - Gdynia - Reda - Władysławowo - Hel - Władysławowo - Jastrzębia Góra - Wicko - Łeba - Słupsk - Ustka - Darłowo - Koszalin - Mielno - Kołobrzeg, zakończyć trasę w Szczecinie. Jedynymi planowanymi przerwami będą krótkie postoje na picie, jedzenie oraz toaletę, jak również krótkie spotkania z lokalnymi dziennikarzami w celu rozmawiania o pomocy dla Aleksandry.

Na Facebook powstało specjalnie utworzone wydarzenie opisujące całe przedsięwzięcie ,,1000km NON-STOP na rowerze dla Aleksandry Ziomki | Zbiórka charytatywna".

Podczas wydarzenia będzie można wylicytować koszulki z autografami zawodników z klubów sportowych, które wspierają te wydarzenie, w tym również koszulka Roberta Lewandowskiego będzie dostępna do wylicytowania.

Pan Komendant Wojewódzki Policji z/s w Radomiu objął te wydarzenie swoim Honorowym Patronatem. Natomiast ZIP Laboratoria przeznaczą 10 złotych za każdy pokonany kilometr trasy przez Sebastiana na rzecz Aleksandry Ziomki.

Na trasie przejazdu Sebastian może liczyć na obsługę techniczną z PGBikes, którzy w razie awarii, naprawią powstałe usterki.

Dla Aleksandry Ziomka powstała również specjalnie utworzona zbiórka na zrzutka.pl/jx3tyn.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy